Благословенна та ясна година,
Коли буквар до рук бере дитина
Коли читає «Кобзаря» юнак,
Коли Франка «огромнії сонети»
Підносять дух, коли говорять Гете,
Шекспір, Міцкевич, Лермонтов, Бальзак.
Дм. Павличко
«У день незвичний, таємничий ти, смішний невпевненний малюче, вперше прийдеш сюди, в царство книг. Затупцяєш маленькими ніжками, такий неговіркий, залепечеш своє тихе «добрий день». Мила володарка книг проведе всіх вас, першокласників, до зали. І ось нарешті, перед тобою, дитино, відкриється новий світ. Світ під назвою «Бібліотека для дітей №14»…»
Настя Трюхан
Тернівська гімназія.
Рік
1970-1971
А все починалося так…
В кінці грудня 1970 року рішенням Криворізької міської ради в Тернівському районі було відкрито бібліотеку для дітей №14. Завідуючою була призначена Тихонюк Аліса Євгенівна.
Першою адресою новоствореної бібліотеки стала вулиця Вартаняна, 9. Тут в приміщенні Будинку піонерів (ЦДТ «Терноцвіт» сьогодні) бібліотека зайняла дві кімнати: абонемент та читальна зала.
На допомогу Алісі Євгенівні Тихонюк прийшла бібліотекар Тетяна Афанасіївна Чернявська (Чумак).
І вже 17 травня 1971 року урочисто відчинились двері перед першими читачами. За рік було придбано 3040 книг.
Кожен клас шкіл мікрорайону отримав візитку-запрошення до бібліотеки. На кінець року бібліотека обслуговувала більше 1000 читачів.
«Моє знайомство з дитячою бібліотекою розпочалося в 1971 році. Мама мене, п’ятирічну, привела в Будинок піонерів, де на першому поверсі знаходилась бібліотека, що тільки відкрилась. І до закінчення школи я була активною читачкою, з задоволенням ходила до бібліотеки, де нас , малечу привітно зустрічали бібліотекарі.
Росла я і росла моя бібліотека. Книг ставало все більше. Мені подобались книги про піонерів-героїв, про подвиги та героїзм. Улюбленими авторами були О.Беляєв, О.Дюма, Д.Фурманов, С.Єсенін, Е.Войнич та багато ще. Це було велике задоволення побути серед книг. Ту любов до книги я пронесла через все своє життя і завжди залишаюсь вдячна бібліотекарям нашої 14-ї, котрі відкрили переді мною цей дивний світ під назвою книга!
З ювілеєм, бібліотека!
Курлова(Мазур)І.Д.підприємець.»
Рік
1972-1975
З 1972 року штат бібліотеки збільшується. Стала працювати бібліотекарем читальної зали Скуфлінська (Шаповал) Людмила Павлівна.
Виріс книжковий фонд бібліотеки до 21000 книг на кінець 1975 року. І вже 4000 читачів обслуговує бібліотека за рік. З’являються цікаві форми роботи, серед них зустрічі з письменниками (Познанська М. А.), з ветеранами Великої Вітчизняної війни, передовиками виробництва ПівнГЗК, воїнами радянської армії.
Бібліотека взяла участь у Республіканській читацькій конференції «Чуття єдиної родини» та Всесоюзній конференції «Вогненні роки». Відзначаючи 200-річчя Кривого Рогу працівники бібліотеки провели поетичний вечір «Криворіжжя – перлина землі радянської», де читали вірші півничани і дорослі, і малі.
З 1974 року реорганізовується структура бібліотеки, з’являються відділи обслуговування молодших школярів (абонемент та читальна зала) та старших школярів (абонемент та читальна зала). За підсумками роботи колектив займає ІІІ місце серед бібліотек міста та нагороджується Почесними грамотами та вимпелом.
Рік
1976-1980
Колектив бібліотеки збільшується. До відділу обслуговування старших читачів прийшли Рубанова Ольга Трохимівна, Бесcараб Анна Іванівна та Улітіна Валентина Борисівна.
Бібліотека стає центром дозвілля для дітей в мікрорайоні. Тематичні вечори, літературні ранки, читацькі конференції, усні журнали – ось неповний перелік заходів, що проводились з дітьми. В бібліотеці побували члени літературного об’єднання «Рудана» Пожидаєв П.Г., Харченко Н.А., Дарман С.А. Зустрілись читачі з делегатом ХХV з’їзду КПРС Макаренко З.Ф., Героєм Соціаластичної праці Євсюковим В.А., студентами із Куби та Еквадора, з в’язнем концтабору Равєнсбрюка Шелудько Н.В.
Велика увага приділяється профорієнтації. Читачі мали змогу поспілкуватись з представниками різних професій. В бібліотеці з’являються перші читацькі об’єднання «Юні історики», «Юні техніки», «Юні натуралісти».
Щороку бібліотека отримує Почесні Грамоти та Дипломи за зайняті Перші та Другі місця в соціалістичних змаганнях та оглядах.
В 1978 році бібліотека змінила адресу. З затишної вулиці Вартаняна переселилась на вулицю Черкасова 7, де знаходиться до теперешнього часу.
На кінець 1980 року бібліотека обслуговувала 5200 читачів, книжковий фонд складав 28600 примірників.
«Я поддерживаю тесную связь с работниками ГДБ №14 вот уже 9 лет и просто счастлива, что мне приходится работать в тесном контакте с такими чуткими, отзывчивыми, внимательными и влюбленными в свое дело зав. библиотекой Тихонюк Алисой Евгеньевной, библиотекарями Рубановой Ольгой Трофимовной, Бессараб Анной Ивановной, Скуфлинской Людмилой Павловной, Чернявской Татьяной Афанасьевной. Не помню такого случая, чтобы эти люди отказали в чем-нибудь. К Алисе Евгеньевне я часто обращаюсь за методической помощью и советом, и знаю, что этот человек всегда говорит дельно, всегда в поиске чего-то нового, отлично знает свою работу и может поделиться опытом просто и откровенно.
Работники библиотеки очень любят книгу и так вдохновенно ее пропагандируют, что порой удивляешься, какой большой спрос на книги общественно-политического характера, научно-популярную литературу, не говоря о художественной. Хочется пожелать зав. библиотекой Тихонюк Алисе Евгеньевне и ее коллегам больших успехов в пропаганде книги, такой же неутомимой энергии и выдумки, доброты и отзывчивости.
Сейте разумное, вечное, нужное!
Приходите к нам почаще, вы в нашей школе – всегда желанные гости!
С уважением библиотекарь СШ 77
Филипенко В.В.»
Рік
1981-1985
Патріотичне виховання, профорієнтація, пропаганда правових знань – ось неповний перелік завдань, що стояли перед бібліотекою в ті роки. Зустрічі поколінь, зустрічі з ветеранами війни та праці; зустріч з делегатом ХХVI з’їзду КПРС ЄлісеєвимА.К.; зустріч з героєм книги В.Литвинова «Отче ім’я» Панчуком Анатолієм Івановичем; літературні, музичні, тематичні вечори та багато іншого до уваги читачів. Розпочав свою роботу клуб «Щит та меч» (правового направлення). Традиційними в рамках клубу стали зустрічі з інспекторами в справах неповнолітніх, з начальником паспортного столу, з юристами та працівниками міліції.
На цей період припали ювілейні дати: 40 років початку Великої вітчизняної війни, 60 років створення СРСР, 210 років Кривому Рогу. Уроки мужності, вечори-зустрічі (Печкуров Г.З., Усолов Ф.И., Василенко П.Ф., Совков А.П., Яскевич В.А. – ті хто розповідав дітям про вогненні важкі часи).
«20.01.1981
Очень часто нам, учителям и нашим ребятам, учащимся СШ №105 приходится обращаться за помощью в детскую библиотеку. И не было случая, чтобы нам не была оказана помощь или консультация.
Учитель французского языка СШ №105»
«12 марта 1981 года.
С большим интересом ученики 5-го Б класса СШ №110 прослушали беседу о нашем родном городе Кривом Роге, которую провела зав. библиотекой Алиса Евгеньевна. Мы узнали об истории нашего города, его развитии, достижениях в 10-ой пятилетке. Этот классный час запомнится нам надолго потому, что он был проведён не в классе, а в стенах библиотеки. Мы познакомились с многими интересными людьми – работниками библиотеки. Мы были здесь в первый раз и нам так понравилось, что мы будем теперь здесь частыми гостями.
Учащиеся 5-Б класса
(32 человека)»
Велась велика пошукова краєзнавча робота. Зібраний багатий матеріал «Вулиці нашого краю». Краєзнавчий матеріал оформлено в альбоми «Край Рудани» та «Нескорені месники».
Маленькі читачі мали змогу спілкуватись в клубі «Чомусиків». За цей час бібліотека, як і раніше, посідала вищі сходинки в соціалістичних змаганнях. В 1981 році Радою Дніпропетровського обласного управління культури бібліотеці присвоєно звання культурно-освітньої установи відмінної роботи. В місті стали проводитись конкурси «Кращий по професії». Два роки це звання виборювала бібліотекар Рубанова О.Т.
Працювати в бібліотеку прийшла Зарицька (Кудряшова) Жанна Вікторівна. В 1985 році штат бібліотеки складався з шести працівників. 5969 читачів облуговувала бібліотека за 1985 рік. 37288 книг нараховував фонд, 133090 книговидач за рік – ось результат роботи.
Рік
1986-1990
За підсумками роботи:
1986 – І місце;
1987 – І місце;
1988 – ІІІ місце;
1989 – І місце…
За високі показники в роботі бібліотека отримує перехідний Червоний прапор.
Як і раніше бібліотека – місце дозвілля дітей в районі. Змінився частково колектив. На заслужений відпочинок пішла Чернявська Т.А. На її місце повернулась Улітіна Валентина Борисівна. Прийшла працювати Кічук Алла Федорівна.
Змінюється основний напрямок роботи. Пареважно більше бібліотекарі займаються роботою з конкретною книгою. Перевага надається естетичному вихованню.
Замість клубу «Щит та меч» розпочав роботу клуб «В світі прекрасного». Історія книги, музики, театру, живопису – основні теми засідань клубу. Багато заходів проводиться в Палаці культури та в Будинку піонерів.
Не зменшується кількість читачів. Бібліотека як і раніше обслуговує понад 5000 читачів.
Бібліотекарка в класі з’явилась,
Книжок багато несла і втомилась.
Знаємо ми – пролунає дзвінок
Буде у нас незвичайний урок.
Тиша у світлому класі настала
Бібліотека до нас завітала!
Пушкін, Павличко, Стельмах якраз
Друзів багато дуже у нас.
Терентьєва Вєра КЗШ 117.
Рік
1991-1995
Зміни відбулись в країні, і в бібліотеці теж. Пішла на пенсію за станом здоров’я Бессараб А.І. На заслужений відпочинок пішла завідуюча бібліотекою Тихонюк А.Є. В жовтні 1991 року прийняла бібліотеку Рубанова Ольга Трохимівна.
Прийшли на роботу нові молоді кадри: 1992рік – Нохріна Тетяна Ярославівна; 1993 рік – Назаренко Ірина Іванівна; 1995рік – Боровська Анастасія Володимирівна.
В 1992-1993 роках в бібліотеці зроблено капітальний ремонт, за кошти та силами ПівнГЗК. Рішенням Тернівського виконкому площа бібліотеки розширюється за рахунок однокімнатної (сусідньої) квартири. Реорганізацію зроблено в самій бібліотеці: абонемент та читальна зала розділено, закрито вільний доступ до фонду.
Провідною темою в роботі стає народознавство. З 1992 року працює клуб «Джерельце». Треба сказати, що незважаючи на всі незручності, бібліотека не зачинялась, а працювала з читачами. По школах, по дитсадках, якщо не було можливості приймати дітей в стінах бібліотеки. І весь цей час колектив виборював перші місця (1992,1993,1994).
Продовжує працювати естетичний всеобуч. З’являються нові форми роботи – ігрові, інтелектуальні: турніри, поле чудес, лото, лабіринти та інші. Традиційними стають зустрічі з юними даруваннями.
В1995 році бібліотека відсвяткувала 25-річчя.
Рік
1996-2000
На ці роки приходяться і гарні сторінки історії бібліотеки і сумні. В 1999 році сталося непоправиме – пішла з життя на 51-му році Людмила Павлівна Шаповал (Скуфлінська). Втрата здавалась непоправною, колектив сумував за колегою і подругою та життя йшло. На місце Людмили Павлівни в молодший відділ прийшла Людмила Алімівна Ковальська. Відбулись і інші кадрові зміни в колективі. В профспілкову бібліотеку перейшла Назаренко І.І. Один рік попрацювавши виїхала в Дніпропетровськ Краснюк В. Б. Органічно влились в колектив Мінгоздінова Любов Василівна і Алейнікова Олена Сергіївна (провідний бібліотекар).
Тож свій 30-й ювілей (2000рік) бібліотека зустріла в повному складі з достойними результатами.
Весь цей час колектив, хоч і змінювався, але за результатами роботи в місті і районі був на хорошому рахунку.
Неодноразово велись репортажі про бібліотеку по радіо, в газеті «Прогрес». Фоторепортаж про бібліотеку відбувся в холі Тернівського райвиконкому. Весь цей час колектив не був осторонь справ в районі: брали участь в проведенні районних свят, свят вулиць. Тому не дивно, що привітати бібліотеку з ювілеєм прийшли представники влади району Катеринка С.М. та Внукова А.О.
Колектив бібліотеки отримує подяки, грамоти, перемагає в конкурсах, виходить кращим за результатами року. Та найголовніше – бібліотеку люблять діти, бо при плані 3000 читачів мали 4619.
«Хто з батьків не знає, з якою цікавістю діти зустрічають нову книгу, як часто просять їх розповісти вже добре знайому, але від цього не менш улюблену казку!
Книга – найвище досягнення людського розуму. Багато нового пізнає дитина з книжок. Вони допомагають дітям пізнати оточуючий світ, пробуджують любов до рідної мови, рідного краю, своєї родини.
Виходячи з цього, педагоги санаторного дитячого садочка №216 протягом багатьох років тісно спілкуються з дитячою бібліотекою №14, яка знаходиться по вулиці Черкасова,7. Вже 26 років (з1971 року) гостинно відчинені двері цього культурного закладу для всіх хто поважає і любить книгу. Щоденно 150-200 дітей відвідують бібліотеку. Це і школярі, і діти дитячих закладів №1,2,6, і неорганізовані діти. І для всіх них знаходять теплі слова, добрі поради її працівники: завідуюча Рубанова Ольга Трохимівна, бібліотекарі Шаповал Людмила Павлівна (ветеран бібліотеки), Улітіна Валентина Борисівна та Назаренко Ірина Іванівна. Ці добрі, чуйні жінки мають великий досвід роботи з дітьми, глибоко професійні знання, вміють знайти підхід до кожної дитини, запалити в них цікавість та любов до художньої літератури.
Працюючи не дуже в сприятливих умовах: відсутність кондиціонеру для очищення повітря, телефону для зв’язку, маючи мізерну заробітню платню, ці люди фанатично вірні своїй професії і щоденно сіють в душах дітей любов, добро, радість пізнання.
Від всього педагогічного колективу дитячого садочка №6 та його діток хочеться висловити всім співробітникам дитячої бібліотеки №14 слова щирої подяки і побажати їм успіхів в роботі.
Куевда Надія Валентиновна
методист санаторного ДВЗ №6.»
(Замітка в газеті «Прогрес», 1997 рік.)
Рік
2001-2010
Ці десять років можна назвати роками стабільної діяльності. Це незважаючи на пошуки своєї ніші в суспільстві, на негаразди в плані матеріально-технічного забезпечення, на зміну кадрів. За ці роки в бібліотеці встигли попрацювати: Лаштоба О.М. (перейшла в методичний відділ),
Вевчеренко В.В. (виїхала в Харків), Бережна О.О. (перейшла працювати на ПівнГЗК), Краснюк В.Б. (перейшла в профспілкову бібліотеку ПівнГЗК).
Звільнилась в зв’язку з переходом на іншу роботу Ковальська Л.А.; пішла на заслужений відпочинок Маляренко Н.Т. Прийшла в колектив працювати прибиральницею Старовєрова Надія Анатоліївна в 2002 році. В 2004 році – на посаду бібліотекаря прийнята Микулинець Інна Сергіївна, а в 2005 – Рубанова Галина Михайлівна.
Сьогодні колектив з шести чоловік можно назвати стабільним. Обслуговує в мікрорайоні біля 4000 читачів.
За ці роки бібліотека мала значну спонсорську допомогу: телефон від ПівнГЗК; столи, стільці, книги, періодичні видання від народного депутата Колісника М.Д.; чимало книг придбано за кошти партій та підприємців.
Плідно вже 10 років працює в бібліотеці клуб «Бібліофіл», направляючи свою роботу на розвиток творчої особистості. Щосереди на його засідання збираються юні «бібліофіли». І цікаво, і фонд бібліотеки поповнюється. На зустрічах діти мають змогу поспілкуватись, поділитись прочитаним, показати себе та свої вміння.
Тому, коли постало питання, яку Програму діяльності для себе обрати – колектив визначився: розвиток творчої особистості. Так виникла тема і назва «Обдарована дитина – надія нації» (2008 рік). Вся робота бібліотеки підпорядкована виконанню Програми. Майстер-класи, зустрічі з талановитими дітьми «Я це можу», творчі звіти, виставки, галереї, інтелектуальні ігри «Найрозумніший» та багато іншого в арсеналі діяльності бібліотеки.
Як і протягом попередніх років в бібліотеці відбувались зустрічі з цікавими людьми: письменниками, ветеранами війни, творчими особистостями.
Як і раніше, бібліотека активно вписується в життя району. Запрошують працівників бібліотеки на районні «круглі столи» до визначних дат та подій в країні. В стінах бібліотеки відбуваються інформаційні дні райвиконкому. Відвідують представники влади важливі заходи в бібліотеці, як то, ювілеї, заходи на канікулах.
Неодноразово нагороджувались бібліотека та працівники бібліотеки грамотами, подарунками, дипломами. Знак пошани ІІІ ступеня «За заслуги перед містом» отримала завідуюча бібліотекою Рубанова О.Т.
Подяками від шкіл № 48,50, 105, 78, 110, 117 нагороджувались бібліотека та працівники бібліотеки.
Багато зроблено, а ще більше – попереду.
Присвячується 14-ій бібліотеці
Бібліотека наша мов світлиця
Чудових знань, пригод.
І є в ній чарівна полиця:
Бібліофіл – читай народ!
В читальну залу я заходжу –
Чекають книги тут мене,
І все що треба я знаходжу,
І непомітно час мине
Бібліотекарі люб’язні
Допомагають завжди нам
Вони і ввічливі, приязні
За це ми дуже вдячні вам.
Билкова Ірина
Тернівський ліцей
Створити щось прекрасне,
Відчути свій талант -
Таким є наше гасло,
А книга – наш Гарант
У домі цім
Живе любов
Ви берегині
чужих доль.
Ви берегині
доль чужих,
з любов’ю всі
відноситесь до них
Вам побажаєм
щастя у житті
живіть, кохайте
і не хворійте ви усі
Міщенко Тетяна Дмитріївна
2011
рік
2011 рік приніс зміни в нашу бібліотеку: на початку року були змінені планові показники роботи, бо колектив збільшився, до нас прийшла працювати досвідчений спеціаліст Парамонова Тетяна Володимирівна.
І закіпіла робота! Протягом року на порядку денному стояло питання залучення дітей до бібліотеки. Колектив намагався створити для читачів творчу атмосферу та залучати діточок до активного читання, шукаючи плідних форм та методів в роботі. Працівники бібліотеки поєднували традиційне з новаторством. Бібліотечні заняття, усні журнали, свята книги, різноманітні конкурси, читацькі конференції , участь в проекті «Україна читає дітям», різдвяні зустрічі в бібліотеці, зустрічі в клубі «Бібліофіл» з талановитими дітьми «Світ твоїх захоплень», гра «Найрозумніший».
Запам‘яталися такі заходи: фестиваль талантів «Краса – сестра добра і розуму», музей однієї книги «Пересопницьке Євангеліє – символ державності», традиційне народознавче свято «Сплетемо віночок», День Андерсена «Великий казкар», школа читацьких вмінь «У світі книжкової культури», бібліографічна школа «Так – не так» відповість на ваші «Як?», презентація книги Апанович О. «Козацька енциклопедія для юнацтва», презентація журнала «Смайлик», виставка фоторобіт В. Боутмена і В.Герко та багато інших.
Нові книжкові виставки «Зустріч з театром», «Книги – мої друзі», «А на війні, як на війні», «Між нами дівчатками», «Україно, що без тебе ми», «О спорт! Ти – диво!» спонукали дітей до читання літератури за темою. Як завжди, було оформлено багато тематичних папок та папок-досьє, складені рекомендаційні та інформаційні списки читання.
В 2011 році ми вперше представили свою роботу в мультимедійній презентації.
Рік був насичений і результат переконливий – І місце в загальносистемному конкурсі «Краща бібліотека року».
2012
рік
Результати роботи колективу бібліотеки в 2012 році просто вражають. До бібліотеки записалося 4512 користувачів, видано книг 80854. Всі показники роботи перевиконані. Ми знову кращі: І місце за результатами роботи в 2012 році.
Рік був цікавий та багатий на зустрічі. Завдяки співпраці з літературним об‘єднанням «Лотос» читачі зустрілися з місцевими поетами та письменниками: Желєзняком Євгеном Афанасійовичем, Олексієнко Миколою Васильовичем, Шполянським Семеном Ісаковичем, Йолкіною Надією Дмитрівною. Рада ветеранів допомогла в організації зустрічей з ветераном Великої вітчизняної війни Хімчаком Миколою Васильовичем, ветераном праці Рябовою Олександрою Олександрівною, старожилом району Шапошнік Валентиною Антонівною. Разом з громадською організацією «Союз Чорнобиль – Україна» провели зустріч з ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС Момотом Миколою Івановичем.
Різноманітні виставки в стінах бібліотеки сприяли залученню читачів до бібліотеки, спонукали їх до творчості: виставка ляльок Євдокимової О.П., мультимедійна виставка В.Гелевачука «Панорамна Україна», виставка творів декоративно-прикладного мистецтва Кобиляцької Наталії Тимофіївни, виставка картин народної майстрині Халабуди Людмили Вікторівни.
В різноманітних творчих конкурсах діти мали змогу проявити себе: «Писанковий Всесвіт», «Казку пишемо самі», «Мені допомогла книга», «Веселе ательє художника» та інші.
В 2012 році для дітей молодшого віку була створена літературно-мистецька студія «Веселка», яка об‘єднала творчих дітей, бажаючих спілкуватись з однолітками та весело і цікаво проводити дозвілля.
На кінець року змінився штатний розклад. На посаду методиста перейшла Парамонова Тетяна Володимирівна. Залишила посаду завідуючої філіалом Рубанова Ольга Трохимівна, відпрацювавши керівником 21 рік. Завідуючою призначено Алейнікову Олену Сергіївну.
2013
рік
В 2013 році колектив бібліотека презентував творчий звіт «І своє обличчя і своя справа» за Програмою діяльності «Обдарована дитина – надія нації». Ми отримали відмінну оцінку за свою роботу від дирекції закладу та присутніх на звіті колег. До уваги була предствлена виставка творчих робіт наших читачів та виставка вихователя ДДУ №216 Малафей Олени Анатоліївни «Чарівний квілінг». З концертом виступили наші читачі – юні музиканти, вихованці музичної школи №12 (Завуч Усенко Леся Іванівна). Свою роботу за Програмою колектив представив в мультимедійній презентації «Сім маленьких див», демонструючи всі свої здобутки за час роботи за Програмою. На творчому звіті колектив презентував створений сайт в Інтернеті «Дитяча бібліотека №14 міста Кривого Рогу» та групу ВКонтакті під такою ж назвою. Газета «Район Онлайн» №2(5) 2013р. розмістила статтю «Бібліотека №14 збирає друзів» про творчий звіт.
Популяризації літератури серед читачів сприяли нові книжкові виставки «Ази читацької майстерності», «По казкових сходинках до дорослих книжок», «Я славлю книгу, що живе у світі», «Дітям про все на світі», «Світ фантазії з Гаррі Поттером», «Гаряча десятка» та багато інших.
Рекламно-інформаційний куточок «Добрик крокує Тернами» знайомив читачів з добрими справами в районі та добрими справами наших читачів – учасників різноманітних конкурсів, які проводяться в бібліотеці та в інших закладах.
Велика увага приділялась рекламі бібліотеки: оформлялися рекомендаційні списки, буклети, пам‘ятки, закладки, рекламні візитки тощо. До презентації книги за Програмою був вперше створений буктрейлер по книзі У.Людвігсен-Кайзера «Великий самовчитель малювання», переглянути який можно на сайті бібліотеки.
Протягом року бібліотека була наповнена дитячим гоміном. Колектив намагався створювати таку атмосферу в закладі, щоб кожен почував себе потрібним і міг задовольнити всі свої читацькі потреби.
В 2013 році фонд поповнився дарунками від користувачів – чудова бібліотека фантастики – 250 примірників.
На тимчасову роботу прийнято Алейнікова Максима Володимировича, практичного психолога. На роботу прибиральниці прийшла Сопко Ірина Анатоліївна.
І знову ми кращі! В конкурсі «Краща бібліотека року – 2013» ми зайняли І місце, а в конкурсі на кращу презентацію книги за Програмою – почесне ІІ місце.
Колектив бібліотеки і надалі буде працювати для зростання позитивного іміджу бібліотеки в мікрорайоні та для ефективного обслуговування читачів. Бібліотека потрібна дітям.
2014
рік
2014 рік був наповнений цікавими справами, багатий на зустрічі та сповнений надіями на краще. Колектив бібліотеки натхненно працював над виконанням планових показників. Результат хороший: читачів – 4111 (план 3600), відвідувань – 31417 (план 25200), книговидача – 79742 (план 72000). За результатами конкурсу «Краща бібліотека року – 2014» у нас
І місце в своїй категорії.
Вся діяльність бібліотеки була спрямована на читача нового покоління, з його запитами, потребами та проблемами. Ми намагалися показати своїм читачам привабливість і користь читання, популяризували його, як один із видів здобуття інформації і цікаву форму проведення дозвілля, здатну змагатися з найсучаснішими засобами мас-медіа.
Червоною стрічкою всієї роботи в 2014 році пройшли заходи до відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка: шевченківські читання «Великий Кобзар», «Провісник долі України», «Слово мамо. Великеє найкращеє слово»; читацька конференція «Шевченкіана Дніпропетровщини», літературна подорож «Шевченківськими шляхами», вечір – вернісаж «Шевченківські автопортрети» та багато іншого.
Нові книжкові виставки сприяли популяризації літератури з різних галузей знань: «Тарасові слова – то правда жива», «Ігри, що підкорили світ», «Шляхами мужності і слави», «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття», «Збережемо красу Землі», «Україно моя, Україно! Мого серця струна золота!», «Щасливої дороги в країну знань», «Наша слава козацька не вмре, не загине».
В 2014 році продовжував працювати клуб «Бібліофіл», дозволяючи кожному бажаючому приєднатися до обговорення прочитаних книг, до гри «Найрозумніший», до цікавих зустрічей «Я це можу!». Цікаві заходи мали на меті рекламу бібліотеки і книги: бібліоподорож «Уперед за скарбами», літературне знайомство «Поети з країни дитинства», літературна дуель «Місс Начитаність», книжковий подіум «Твоя золота полиця», бенефіс читачів «Сузір’я кращих», гра «100 імен в історії України».
Конкурси «Читацький Олімп», «Читаюча команда», «Лідер літніх читань» спонукали дітей до більш активного читання. Кращим читачем року за результатом конкурсу «Читацький Олімп» стала Доренко Аня (гімназія/9 кл.), кращим читацьким колективом став 8А КЗШ №48 (кл.керівник Смірнова Н.В.). В конкурсі «Читаюча команда» перемогу здобули учні КЗШ №48/4Б (кл.керівник Іванченко О.О.). Лідерами літніх читань стали – Максимова Вікторія КЗШ №35/6кл. та Побережна Марина КЗШ №78/8кл.
В 2014 році наша читачка Ващенко Марія КЗШ№110/6кл. перемогла в міському турі конкурсу «Найкращий читач України – 2014» та зайняла ІІ почесне місце в обласному турі. В бібліотеці пройшла персональна виставка творчих робіт Марії, демонструючи всі її таланти.
Майже всі події та дати року знайшли відображення в роботі бібліотеки.
Зворушливо пройшла зустріч учнів 6-х класів КЗШ №48 з ветераном Великої вітчизняної війни, учасником Параду Перемоги Хімчаком Миколою Васильовичем.
В цьому році змінився кадровий склад бібліотеки. В лютому звільнилася Мінгоздінова Л.В. у зв’язку з перїздом в інше місто, на її місце прийшла Максименко Олена Олександрівна, бібліотекар за фахом.
В 2014 році бібліотека отримала комп’ютер та багатофункціональний пристрій. Загалом, рік був вдалим!
2015
рік